sierpnia 18, 2021

Dlaczego powinniśmy jeść jajka? 6 powodów dlaczego warto sięgać po ten produkt jak najczęściej

Dzisiaj mam dla Was luźny, chociaż bardzo istotny w mojej opinii temat.

Na temat jajek i ich rzekomo szkodliwego wpływu na zdrowie krąży w domach wiele opinii. Postaram się część z nich zdementować i przedstawić ten produkt w nieco innym świetle. ;)

Jajka to jeden z produktów, który daje nam wiele możliwości wykorzystania.  Są zarówno tanim, jak i jednym z lepszych źródeł białka.  Poniżej 6 powodów, dla których warto jeść jajka codziennie.

                                                                                                                                   

1. Jajka poprawiają poziom cholesterolu we krwi

Często słyszymy, że jajka zawierają dużo cholesterolu, co może być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jest to jednak dietetyczny mit! Mimo że w jednym dużym jajku znajduje się około 210mg cholesterolu, to produkt ten, jak pokazano w wielu badaniach obniża poziom „złego” cholesterolu, a podwyższa poziom „dobrego”. Możemy się także cieszyć korzyściami zdrowotnymi, jakie daje jedzenie jajek nawet codziennie 😉

2. Jajka zawierają mnóstwo składników odżywczych

Dodawanie jajek do swojej codziennej diety przynosi nieskończoną ilość korzyści! Jajka zawierają w sobie mnóstwo witamin, minerałów, dobrych tłuszczy, a dodatkowo naładowane są dobrej jakości białkiem i innymi składnikami odżywczymi.

W jajkach znajdziemy między innymi witaminę B12, witaminę B2, witaminę A, a także wiele innych!3. Jajka zawierają wysokiej jakości białka

Jajka należą do najlepszych źródeł białka w diecie. Jedno duże jajko zawiera tylko około 80kcal i aż 7g wysokiej jakości białka! Białko jest za to podstawowym budulcem naszego organizmu i powinniśmy dostarczać go w każdym posiłku. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się zdrowiem na dłużej.

4. Jajka to produkt bardzo pożywny

Pewnie zauważyliście, że jedząc posiłki z jajkiem na śniadanie, możecie poczuć sytość na dłużej. To nic innego jak wysoka zawartość białka w jajku daje taki efekt. Dzięki temu możemy cieszyć się zjedzonym posiłkiem na dłużej!

5. Mnóstwo możliwości wykorzystania

Jajka są łatwym, szybkim i jak już wspomniałam kilkukrotnie zdrowym posiłkiem! To idealny produkt nie tylko na śniadanie, ale również na obiad, czy kolację. Możliwości wykorzystania jajek jest mnóstwo, dlatego możemy pożegnać się z monotonnością, bo posiłki z jajkami szybko się nie znudzą 😊6. Jajka pomagają w zrzuceniu zbędnych kilogramów

Jajka zawierają nie tylko dużą ilość białka i tłuszczy, ale również śladowe ilości węglowodanów. Pomaga to pozbyć się uczucia głodu na dłużej, a co za tym idzie, będziemy jeść mniejsze, ale bardziej pożywne posiłki. Zdecydowanie warto dodawać jajka do swoich posiłków , jeśli chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów.

Jedno duże jajko, to tylko około 80kcal!

A wy jak często sięgacie po jajka? Wiedzieliście, że jedzenie jajek ma tyle korzyści dla naszego zdrowia?

Poniżej podaję Wam kilka moich ulubionych przepisów na sałatki z jajkami:


BAŁAGAN

MONACHIJSKA


SAŁATKA PREZESA


ETIUDA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Prosty Przepis Na , Blogger