listopada 28, 2022

Najlepsza blacha do muffinek i ciasta, czyli jaka?

Muffinki to ciastka, którym trudno się oprzeć! Podobnie, jak małe ciasteczka są uwielbianą przekąską i często goszczą na naszych stołach, w kawiarniach i lunchboxach. Sam fakt, że mogą występować w wersji słodkiej lub słonej, czyni je wartymi przetestowania. Jeżeli uważasz tak samo, zacznij od znalezienia najlepszej blachy do robienia udanych wypieków. Dziś podpowiemy Ci, czym kierować się podczas zakupów.


Forma z wgłębieniami na babeczki

Bardzo wygodną w użytkowaniu formą jest taka, która ma wgłębienia na babeczki. W zależności od modelu może to być 6 lub 13 otworów, choć w sprzedaży są także blaszki na 24 porcje mini babeczek. Są one niezwykle popularne, bo pozwalają bardzo dokładnie odmierzać porcje ciasta i celnie aplikować je we wgłębienia. To sprawia, że po wyjęciu z piekarnika, a potem z blaszki widzimy kilka lub kilkanaście identycznie wyglądających ciastek takiej samej wielkości. To ważne dla naszych doznań estetycznych, ale też wtedy, gdy decydujemy się skomponować z babeczek imponujący tort czy inną „słodką konstrukcję”.

 


Klasyczna blacha czy nowoczesna forma silikonowa?

Spośród wielu akcesoriów do pieczenia, możemy wyróżnić blachy do muffinek i ciastek pokryte powłoką teflonową lub nieprzywierającą, jak również formy silikonowe. Pierwsze powstają z blachy stalowej i ocynkowanej, a drugie z odpornego na działanie wysokich temperatur, bezpiecznego dla ludzi silikonu. Choć pozostają mniej popularne, to mają równie dużo zalet, które warto uwzględnić w czasie zakupów. Zalicza się do nich bez wątpienia równomierne rozprowadzanie ciepła, co pozwala unikać zakalców, jak również łatwość wyciągania już gotowych ciastek. Wreszcie wygodne mycie – często nawet w zmywarce i suszenie oraz to, że w czasie przechowywania zajmują w szafce niewiele miejsca.  

Pojedyncze foremki na ciastka i babeczki 

Oprócz form stalowych i silikonowych z wgłębieniami, wyróżniamy w tej kategorii również pojedyncze foremki na ciastka czy muffinki. Powstają one z różnych materiałów – oprócz wymienionej blachy ocynkowanej pokrytej teflonem i silikonu, także z papieru. To ekologiczny wybór, bo papier jest łatwy w utylizacji. Na pewno warto zwrócić uwagę na to, że takie papilotki nie wymagają już natłuszczania. To znacznie ułatwia proces pieczenia, potem serwowania wypieków, a także zmniejsza kaloryczność słodkiego deseru.

Jaką formę do pieczenia ciast i babeczek wybrać?

Na pewno dobrze jest przetestować kilka form, aby przekonać się, która najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom. Wszystkie foremki, jakie są dostępne w powszechnej sprzedaży, spełniają standardy jakości i bezpieczeństwa, są przystosowane do kontaktu z żywnością, a pod wpływem ciepła nie wydzielają zapachów. Nie chłoną też aromatów ani nie farbują, co znacznie ułatwia utrzymanie ich w czystości.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Prosty Przepis Na , Blogger